אנטיפארוס לוגראס מולוס פונדה קולימבית'רס דריוס סנטה מריה לפקאס גולדן ביץ' אמבלאס אליקי פיסו ליבאדי פאריקיה נאוסה

מזג אוויר ביוון - האיים הקיקלאדים

כמו בכל האיים הקיקלאדים של יוון באי פארוס מתקיימת המלמטי, שהינה רוח חזקה המגיעה לאיזור של של יוון מכיוון צפון, הרוח מגיעה לשיא עוצמתה בחודשים יולי ואוגוסט, בשל סיבה זו אליפות העולם השנתית לגלשני רוח מתקיימת בחוף ניו גולדן ביץ באי פארוס.

מזג האוויר ביוון בעל דימיון מסויים למזג האוויר בישראל, אלה שיוון היה מדינה המוקפת ים והאקלים מאד מושפע מהים, עוד נתון המהווה הבדג מהותי בין מזג האוויר שלנו לזה היווני הוא ההרים, במספר חלקים של יון ישנים איזורים הרריים למדי עם הרים המגיעים עד לגבהים של 3000 מטר, השלגים עם הרים אלה עשויים להשפיע על הטמפרטורות גם כאשר יוון נכנסת לעונת האביב ואף לקיץ המוקדם.

האי פארוס עצמו אינו אי הררי במיוחד, אף שרוצעת הרים בגובה של כ 700 מטר מצויה במרכזו, ברצועה זו בהחלט תיתכן טמפרטורה נמוכה ב 10 מעלות בקירוב מהטמפרטורה באיזור החוף של פארוס, אך שימו לב, גם בימי הקיץ החמים שבבירת האי פארוס פאריקיה יש לדוגמא 30 מעלות סלציוס, הרי שבגלל הרוחות, באיזור אמפלאס, וגולדן ביץ בתווי שטח של חוף ים הטמפרטורה יכולה לצנוח אל מתחת ל 20 מעלות גם ללא איזור הררי.

מזג אוויר ביוון tip
בכל נסיעה שלכם לכל איזור של יוון, אנו מציעים להתעדכן היטב באשר לתחזית מזג האוויר ביוון, גם בחורף ימים חמים וקם בקיץ ימים קרים אינם אמורים להפתיע, אם כי מבחינת הממוצע הרב שנתי יוון מאד קרובה למזג האוויר שלנו כאן בישראל.

מידע נוסף ומקיף על מזג אוויר ביוון, ראו באתר איי יוון הישראלי : מזג אוויר ביוון
ראו גם את האי מיקונוס וגם חבילות נופש לאתונהזקוקים להמלצה על מלון, בית נופש או וילה יוונית באי פארוס לחופשה שלכם?
ספרו לנו מה אתם מחפשים, באיזה תאריכים ולכמה אנשים ונשלח לכם אפשרויות לינה מומלצות, צרו קשר ל : greece.isl@gmail.com